Nasz zespół

Doświadczeni eksperci z każdego obszaru
współczesnej stomatologii

Newlaczyn OK

lek. stom.

Małgorzata
Newlaczyn

Małgorzata Newlaczyn ukończyła Akademię Medyczną imienia Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2003 roku uzyskując tytuł lekarza dentysty. Jej szczególne zainteresowania skupiają się w dziedzinie:

  • ortodoncji neuromuskularnej
  • ortopedii szczękowej oraz
  • dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych.

 

Dzięki swojej intensywnej ponad siedmioletniej pracy w Irlandii z najmłodszymi  dziećmi oraz młodzieżą  nastoletnią zyskała bardzo duże doświadczenie w obserwacji i zapobieganiu powstawania wad zgryzu. Ukończyła wiele szkoleń i kursów ortodontycznych u światowej sławy profesorów wliczając tu m.in. 1 Year Residency Course in London z australijskim specjalistą Dr Derkiem Mahonym. Miała okazję nawiązać współpracę z amerykańskim lekarzem Dr Stevem Galellą wykładającym na kilku kontynentach i odbyć u niego półroczną praktykę w Stanach Zjednoczonych.

W trakcie współpracy asystowała mu podczas wykładów m.in. w Sydney i Chicago. Dr Galella szczególną uwagę i nacisk przywiązuje do etiopatogenezy wad zgryzu, ich najwcześniejszemu zapobieganiu i kontrolowanemu wzrostowi twarzy. Dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej podczas tej współpracy dr Newlaczyn przeprowadza leczenia swoich pacjentów nowoczesnymi  małoinwazyjnymi metodami odbiegając od  konieczności ekstrakcji zębów stałych oraz operacji  ortognatycznych ( z łamaniem kości szczęk) w przypadkach, gdy nie jest to konieczne. Swobodnie posługuje się językiem angielskim potocznym oraz klinicznym.

Szczególnym zainteresowaniem dr Newlaczyn jest zagadnienie dotyczące dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Ich niewłaściwy sposób funkcjonowania przyczynia się do takich objawów jak: bóle głowy, zaciskanie i zgrzytanie zębami (bruksizm), kruszenie się  i ścieranie zębów, objawy stawowe jak: ból okolicy ucha, klikanie, trzaskanie, również szumy lub uczucie wypełnienia uszu. Są to objawy znacznie zmniejszające komfort życia.

Dr Newlaczyn współpracuje z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, prowadząc skuteczna terapie wielodyscyplinarna. Poprzez swoje holistyczne podejście do leczenia dostarcza pacjentom najlepszej możliwej opieki.

Jest członkiem International Association for Orthodontists oraz regularnie dokształca się i poszerza swoją wiedzę biorąc udział w zjazdach, konferencjach i szkoleniach ortodontycznych. Obecnie  zwiększa kwalifikacje jako słuchach Curiculum Ortodoncji Neuromuskularnej. Jest jednym z lekarzy ortodontów prowadzącym leczenie z użyciem niewidocznych aparatów ortodontycznych Crystaline.