Nasz zespół

Doświadczeni eksperci z każdego obszaru
współczesnej stomatologii

konstanty_slawecki2

lek. dent.

Konstanty
Sławecki

Swoją przygodę ze stomatologią rozpoczął w 1995 roku jako słuchacz Policealnego Studium Medycznego w specjalności technik dentystyczny. Tam poznał istotę topografii, kształtu i koloru zębów, zasady harmonii twarzy, specyfikę materiałów nie tylko stomatologicznych. Fascynacja tą dziedziną zaowocowała ukończeniem Studium z wyróżnieniem oraz studiami na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W 2003 roku pracując w zawodzie technika ukończył studia stomatologiczne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Od 2004 roku jest aktywnym pracownikiem w Katedrze Chirurgii Stomatologicznej, zgłębiając swoje umiejętności w mikrochirurgii i implantologii. W 2005 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku Menadżer Ochrony Zdrowia. Aktualnie prowadzi badania naukowe dotyczące implantów zębowych, jako wykładowca w Katedrze Chirurgii Stomatologicznej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Od kilku lat zajmuje się implantologią, która stała się główną dziedziną jego zainteresowań. Jego pasją jest chirurgia, zaawansowane odbudowy protetyczne, stomatologia estetyczna, techniki regeneracji tkanek oraz endodoncja. Stosuje nowoczesne metody diagnostyczne. Przeprowadza skomplikowane zabiegi związane z regeneracją kości.

Jest autorem wielu publikacji w czasopismach naukowych oraz podręcznikach. Wykładowca na kursach specjalizacyjnych dla lekarzy. Organizator międzynarodowych konferencji naukowych, sympozjów, posiedzeń towarzystw naukowych. Jest członkiem Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych specjalistycznych kursach i szkoleniach praktycznych krajowych i zagranicznych. W swojej pracy jest perfekcjonistą, a dobro i zadowolenie pacjenta jest dla niego priorytetem.